2018-04-30

Fénypont-mélypont - április 2018


Sziasztok!
Érkezik a várva várt fénypont-mélypont. Áprilisban elég sok könyvet sikeresen kivégeztem, nem is tudom hogy csináltam. Ja, de mégis tudom. Sok volt a Molyon az olvasási maraton, ami kicsit inspirált. Már csak utol kell magam érni a rengeteg értékeléssel. Most viszont nem ez a lényeg, hanem április hónap kedvenc olvasmánya és legnagyobb csalódása. Vágjunk is bele!

2018-04-28

Magical Read-A-Thon: Kihívás a Rendes Bűbájos Fokozat (O.W.L.s) megszerzésére - összegzés



Sziasztok!
A hónap elején írtam a Magical Read-A-Thon: Kihívás a Rendes Bűbájos Fokozat (O.W.L.s) megszerzésére olvasási kihívásról, amit a Harry Potter világa ihletett meg. Holnap pedig véget ér, én már most lezárom, hiszen 1 nap alatt már nem fogok tudni teljesíteni egy újabb kihívást. Bővebben ITT olvashattok a szabályokról, az osztályozásról, és minden egyébről, amit tudni kell erről a kihívásról.
Ha pedig már így lezárom, illik egy kis összegzést is írni, hogy miként is végeztem, sikeresen átmentem a vizsgán, avagy csúnyán elbuktam, ahogy eddig szinte ez összes kihívást .

Interjú Varga-Czakó Adrienn-nel a Twister Media Blogger Workshopról



Sziasztok!
Egy hete ért véget a 25. Budapest Nemzetközi Könyvfesztivál. Rengeteg remek programmal készültek a szervezők, és a kiadók a molyoknak. Egyik esemény nekem is felkeltette az érdeklődésem, ez pedig a Twister Media által szervezett blogger workshop, amit Varga-Czakó Adrienn tartott meg. Szívesen beültem volna, és meghallgattam volna az előadást, de mivel nem voltam jelen, így elmaradt. Szóval felkerestem Adát, hogy adjon egy interjút, amiben nem csak maga az előadásról kérdeztem, hanem az előkészületekről, és tapasztalatairól is. Örömömre szolgált, mikor elfogadta a felkérésem, így elkészülhetett ez a bejegyzés. Köszönöm szépen Varga-Czakó Adrienn-nek, hogy vállalta az interjút.

2018-04-27

„Szeretem kitalálni a történetet, felépíteni a karaktereket, hangolni, színezni őket.” - interjú Lana Millan írónővel



Sziasztok!
Újabb interjúval készültem mára, ha már okos fejemmel rájöttem, hogy Lana Millan írónő magyar. Igen, voltam olyan béna, hogy majdnem bedőltem a jól hangzó névnek, de még jó, hogy csak majdnem.
Lana Millan bizony egy magyar írónő, akinek a nevét az olvasók az Átkozott Hannah Brown című könyvével ismerte meg 2015-ben. Nemrég pedig megjelent Raziel című regénye (értékelés ITT) az Athenaeum Kiadó gondozásában.
Az interjúban az írónőről, Razielről, és a jövőről is szó esik. Fogadjátok szeretettel!

2018-04-26

25. Nemzetközi Könyvfesztivál, ahogy Ti láttátok – 2018


Sziasztok!
2018 április 19-22 között 25. alkalommal rendezték meg a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivált. Sajnos ismét nem tudtam elmenni erre a remek eseményre, melyen hemzsegtek a kiadók, írók, és különféle könyves események. Ezért idén is olyan lelkes Molyokat kerestem, akik viszont sikeresen eljutottak a Könyvfesztre, és szívesen mesélnének is róla. Szerencsére volt is jelentkező, ezért létrejöhetett ez a bejegyzést. Innen is köszönöm Evelinnek, Rápolti Izának, és Hannának. Lássuk is, hogy hogyan élték meg a BNK-t!

2018-04-25

Lana Millan: Raziel (Raziel 1.)



Fülszöveg:
Ismered a viccet, amiben a bukott angyal, a KitKat-mániás démon és egy hősszerelmes bolti eladó a Tudás Könyvének keresésére indul? Nem? Nem csoda, hiszen ez nem vicc. Raziel a Tudás Könyvének őrzője, a legfelsőbb misztériumok és titkok angyala. Vagyis csak volt. Valami történt. Lélegzik és ver a szíve, miközben Nevada tűzforró sziklái között kinyitja a szemét. Emberré vált. Lehetne még ennél is rosszabb a helyzete? Lehet, és lesz is. Amikor eltűnik a Tudás Könyve üzletet ajánlanak neki: ha segít megtalálni, visszakaphatja a szárnyát. Segítőként egy pimasz démont varrnak a nyakába, hogy aztán együtt vágjanak neki Amerika vadregényes tájainak. Kalandos útjuk során Raziel felfedezi magában az elszánt harcost, a féltő barátot, és az esendő embert. Lana Millan második regénye egy izgalmas mese, ami akár igaz is lehetne.

Könyvinformációk:
Kiadó: Athenaeum
Kiadás éve: 2018
Oldalszám: 300 oldal
ISBN: 9789632937670
Kötés: e-könyv
Sorozat: Raziel
Függővég: igen
ITT megrendelhető
Véleményem:
Köszönöm szépen a recenziós példányt az Athenaeum Kiadónak!
Imádom az angyalos, démonos, útkeresős történeteket, ezért is kezdte el bizgatni a fantáziám ez a könyv. Aztán mikor nekiálltam, hogy elolvassam valami megfordult a fejemben. Az ilyen történetekből számomra sose elég! A Raziel pedig teljes mértékben kielégítette minden vágyam.

A könyvben megismertem Razielt, aki a Tudás angyala volt, és Beladert, aki egy démon. Ami pedig összeköti őket az egy küldetés, amit egymás nélkül nem tudnak véghezvinni.

A történetben Razielről kiderült nagyon gyorsan, hogy egy bukott angyal, azt viszont nem igazán tudtam meg, hogy miért is taszították ki a Mennyországból. Ezt a tényt viszont Raziel sem igazán tudta, mert valami oknál fogva kiesett az emlékéből közel 200 év. Úgyhogy kapásból 2 rejtélyt is kaptam olvasás közben, ez pedig igazán izgalmassá tette a cselekményt. Ja, igen, a mások rejtély, ami a fő bonyodalmát adta az egész regénynek. Ez pedig nem más volt, mint a Tudás könyvének a megtalálása. Persze ez sem volt olyan egyszerű, mint amilyennek tűnt, mert sok megpróbáltatáson kellett keresztülmennie az ex-angyalnak ahhoz, hogy csak a közelébe kerüljön. Az út, amit végigjárt elég rázós, és sok meglepetést tartogatott. A küldetéséhez pedig kapott maga mellé egy segítőt Belader személyében.
A kettejük kapcsolata nem indult valami fényesen, pontosabban sosem volt az, de azért kijöttek egymással. Imádtam a folytonos civódásaikat, és végig érezni lehetett a kettejük közötti vonzalmat. Ezt a vonzódást Belader nem is rejtette véka alá, hiszen többször felemlítette Razielnek, hogy nem ártana az emberi test gyönyöreit is megismerni. Úgyhogy nem hazudtolta meg magát Belader, mert elég sokszor előjött belőle a démon.
A regény vége pedig egyszerűen zseniális és megbotránkoztató. Hogy lehet így vége?! Azonnal kérem a folytatást, mert egyszerűen bele fogok őrülni a várakozásba. Így előre figyelmeztetek mindenkit, hogy erősen függővéges.

A karakterek közül inkább Beladert kedveltem meg, talán azért mert ő testesítette meg a rossz fiút, pedig ha éppen lelkizős kedvében találta az ember lánya, akkor eléggé ki tudott tárulkozni. Ezeket a pillanatokat imádtam, mert jobban megismertem kedvenc démonom, hiszen belőle sosem elég. Bízom benne, hogy a jövőben valamilyen oknál fogva közelebbről is megismerhetem.
Beladerrel ellentétben kevésbé került hozzám közel Raziel. Sajnos vele elég sok gond volt, mert sokszor felszállt arra a bizonyos hiszti vonatra. Az ilyen alkalmakat legszivesebben átugrottam volna, mert semmi értelme nem volt. Azért viszont hatalmas piros pontot adok neki, mert képes volt a jellemfejlődésre. A regény elején egy olyan Razielt kaptam, akinek tényleg semmi fogalma semmiről: sem az emberekről, érzésekről, vagy önmagáról. De ahogy egyre előre haladtam a sztoriban, úgy folyamatosan azt tapasztaltam, hogy Raziel változott. Megismerte az emberi érzéseket, képes volt átélni is őket, és az embereket is szépen lassan kiismerte. Látott az útja során sok jót, de szörnyűségben is volt bőven része. Mégis képes volt felülemelkedni saját „problémáin”, és az emberiség jövőjét helyezni önmaga elé. Ezt pedig imádtam benne.

Összességében szerettem olvasni, könnyen kikapcsolt, és azt vettem észre magamon egy idő után, hogy azon gondolkozom, vajon mit csinál Raziel és Belader. Azt viszont sajnálom, hogy Raziel néha túlreagált dolgokat, így azok a részek számomra élvezhetetlenek voltak.
Ajánlom azoknak, akik:
↠ egy kis kalandra vágynak egy angyal, és a egy démon társaságában,
 bírják, ha egy karakter hisztis,
 szeretik, ha nem csak a cselekmény a fontos, hanem a karaktereknek a fejlődése is,
 csípik a fanyar, és mindenféle humort.

Értékelés: 5/4 csillag

Kedvenc karakter(ek): Belader
Kedvenc jelenet(ek): Raziel és Belader csipkelődései
Kedvenc idézetek:
„A fiatalok idősebbnek, az idősebbek fiatalabbnak sminkelik magukat. Valahogy sosem felel meg nekik az, ami éppen van. Képtelenek megélni a jelent, vagy a jövőre várnak, vagy a múltért sopánkodnak.”
„Az emberi érzések fájdalmasak és zavarosak, mégis mérhetetlenül gyönyörűek.”
„Az emberek között megtanultam egy s mást, például azt, hogy sokszor készakarva hülyék. Úgy értem, tisztában vannak a dolgok súlyával és a következményekkel, mégis tesznek rossz dolgokat.”
„- Te vagy a Halál.
- A Halál olyan komor kifejezés, annál én sokkal vidámabb vagyok. Nem szeretem ezt a megszólítást. Én vagyok az utolsó lélegzet, a tőr hegye, a végső szívdobbanás, a mese vége. Nevezz inkább Összegzőnek.”
„Itt minden olyan tökéletes. Csak az ember nem illik a képbe. Rákényszeríti az akaratát a világra. Utakat gyalul a hegyekbe, csak hogy minél gyorsabban juthasson el a céljához, mit sem törődve azzal, hogy közben mekkora pusztítást visz végbe. Semmi nem számít, csak saját maga.”
„- Nem lehetne óvatosabban?
- Lehetne, de abban nekem mi a jó? Amúgy ilyenkor mi fáj? Ha megérintelek, vagy ha piszkálom ezeket a pöttyöket?
- A legjobban az fáj, hogy nem tekerhetem ki a nyakad és kaparhatlak el a hátsó kertben.”
„- Volnál szíves idevonszolni a segged?
Hogy is tudnék ellenállni egy ilyen kedves invitálásnak?”
„- Ha most szexi akartál lenni, szólok, hogy nagyon nem jött össze – enged el egy lemondó sóhajt, aztán elgyötörten biccenti oldalra a fejét. – Kábé annyira vagy kívánatos, mint egy levágott kecskefej.”
A képek Pinterest táblámról származnak.

2018-04-24

2018-04-23

L. J. Wesley: Brooke: A testem a börtönöm

Fülszöveg:
Egy baleset, ami mindent megváltoztat. Brooke emlékek nélkül a saját testének börtönébe kerül. A kezelések hatására lassan visszatérő emlékei meggyötrik a lelkét. Vajon miként viseli ezt az időszakot? Ugyanaz az ember lesz, aki volt? Van még bármiféle jövő Brooke számára?

2018-04-22

„Azt szeretem a legjobban, amikor elmerülhetek az írásban, és olyannyira visz előre a lendület, hogy a külvilág megszűnik létezni számomra." - Interjú T. C. Lang írónővel



Sziasztok!
A mai napra egy interjút hoztam Nektek. Akitől pedig kérdeztem T. C. Lang írónő volt, akinek első regénye A Lámpás nyomában címet kapta, és igen népszerű a Molyok körében. Ezt pedgi teljesen meg is értem, hiszen egy nagyserű történetet kaptunk. Ha kíváncsiak vagytok a véleményemre a könyvről ITT elolvashatjátok.

2018-04-19

Közös értékelés: S. J. Kincaid: A kárhozott (A kárhozott 1.)



Sziasztok!
Már megint garázdálkodtunk egy kicsit Rétával, a HaBár, a könyves kocsma pultos lányával. Mit is jelent ez? Azt, hogy ismét elolvastunk közösen egy könyvet, most pedig jól ki is tárgyaltuk. Korábban már csináltunk egy ilyen garázdaságot, mégpedig Gabirella Eld: Remények Jordan számára könyvével (ITT), és akkor nagyon megtetszett, szóval érkezik az újabb adag közös értékelés. A könyvet köszönöm szépen a Twister Media Kiadónak!
Fülszöveg:
A kárhozott könyörtelen.
A kárhozott legyőzhetetlen.
A kárhozottnak egyetlen feladata van: hogy öljön azért a személyért, akiért létrehozták.
Nemezist arra teremtették, hogy egy galaktikus szenátor leányát, Sidoniát védelmezze. Egymás mellett nőttek fel, de semmilyen értelemben nem testvérei egymásnak. Nemezis boldogan adná az életét Sidoniáért, és ezt is várják tőle. Ölne is érte, annyi életet oltana ki a védelmében, amennyi csak szükséges.
Amikor az őrült császár értesül arról, hogy Sidonia atyja felkelést szított ellene, a szenátor leányát a Galaktikus Udvarba rendeli. Túszként kell szolgálnia az apja ellen. Nemezis csak egy módon óvhatja meg Sidoniát: ha Sidoniává válik.
Nemezis, a gyilkológép magát Sidoniának álcázva elutazik a császári udvarba, ahol korrupt politikusok és kétszínű szenátorok gyermekeinek körében kell eljátszania a szerepét. A viperafészek minden zuga újabb veszélyt rejt, de Nemezis nem vetheti be ellenük valódi képességeit: mindent kockára tenne azzal, ha leleplezné a titkát.
Amíg a birodalom egyre repedezik és mind jobban fenyegeti a nyílt lázadás, Nemezis megtanulja, hogy több rejtezik benne, mint csupán gyilkos ereje. Igazabb emberségre lel önmagában, mint amilyet a valódi emberek többségénél tapasztal. A veszélyek, akciók és intrikák árnyékában talán épp ez az emberség lesz az, ami megmenti az életét – és a birodalmat.
Könyvinformációk:
Kiadó: Twister Media
Eredeti megjelenés éve: 2016
Magyar megjelenés éve: 2017
Oldalszám: 480 oldal
Kötés: Puhatáblás
ISBN: 9786155631283
Fordította: Bodóné Hofecker Zsuzsanna
Megjelenés időpontja: 2017. június 13.
Sorozat: A kárhozott
Függővég: igen
ITT megvásárolható
Kedvenc idézetek:
„– Igen. Könnyebb dolgod. Előre determinált volt a létezésed célja, most pedig már nem az. Most neked is meg kell birkóznod ugyanazokkal a kérdésekkel, mint mindenki másnak. Mi lesz velem utána? Mit tegyek most? Rémisztő lehet ráébredni, hogy ezentúl a saját döntéseiden múlik a sorsod.”
„– … A legjobb barátom vagy, és szeretlek, Nemezis. Ezek az érzéseim nem lesznek értéktelenek csak azért, mert irántad érzem őket. Meglehet, az, hogy szeretlek, bármi is légy, még többet is ér, hiszen senki nem kényszerített az érzelemre, csak megtörtént, és kész. Úgy döntöttem, hogy szeretni foglak. Úgy döntöttem, hogy törődöm veled, akármi történjék, és ezt nem veheted el tőlem.”
“Gyakran hiszem azt, hogy a hatalom a világegyetem legkárosabb kábítószere. Eltorzítja mindenki jellemét, aki vágyik rá, és akinek van, egyaránt.”
„Ha valaki most szörnyetegek nászát látta bennünk, annak igaza lehetett. Tyrus és én is a magunk külön módján skorpiók voltunk – félelmes lények, akik az elmúlt időkben egymás hátán keltek át a legádázabb folyókon. Tudunk marni, ha kell, de együtt, egymással úszni is. Talán egy skorpiót csak egy skorpió menthet meg a haláltól. Bármi is állt előttünk, ketten együtt várjuk be azt a világegyetem fölé magasodva, és jaj annak, aki az utunkba áll.”

Történet:
A történet a jövőben, főleg az űrben játszódik, ahol az emberiség életét a vallás határozza meg. A társadalom két részre szakad, akik támogatnák a technológiai fejlődést, és akik tiltanak mindennemű újítást. Az Impyrean család titokban a technológia fejlődését támogatja, de mások, a külvilág felé istenfélőnek mutatják magukat. Ebben a világban létrehoztak egy olyan élőlényt, aminek nincs saját akarata, csak egy cél vezérli. Megvédeni azt, akinek szánták. Ő a kárhozott. A kárhozottak létezését a császár betiltotta. Az Impyrean család nem hajlandó megválni saját kárhozottjától. Sidonia von Impyrean számára a kárhozottja jelenti az egyetlen barátot, és foggal körömmel ragaszkodik hozzá. Egy napon a császári parancs szerint, Sidonianak a Galaktikus Udvarba kell utaznia. Ekkor elkezdődött a spekuláció Donia családjában, hogy miként lehetne ezt megúszni. Ekkor jött jól az eltitkolt kárhozott, Nemezis. Nemezis vállalja magára azt a feladatot, hogy helyettesíti Doniát a Chrysanthemumban, ehhez viszont rengeteg átalakításon kell átesnie, nem csak testileg. El kell hitetni mindenkivel, hogy valóban Sinodia von Impyreannal állnak szembe, aki egy valódi helionita. Ez azonban egy kárhozottnak nagy megmérettetés. Arra azonban senki nem tudta felkészíteni, ami az udvarban fogadja Nemezist.

Réta: Hát ez a nap is lejött! Jól elhúztuk ezt a bejegyzést Dorka! Nagyrészt miattam, de most aztán jól kivesézzük ezt a könyvet! Kezdjük a borítóval! Mit a véleményed róla?

Dorka: Már alig vártam, hogy elérkezzen ez a nap, úgyhogy most nagyon boldog vagyok. A borítót imádom, tökéletesen passzol a történethez! Imádom a letisztultságát, és a pillangó szárnya. Egyszerűen fantasztikus. Neked mi a véleményed róla? Te is olyan szerelmes vagy a borítóba, mint én is?

Német borító

Orosz borító

Spanyol borító

Francia borító

Angol borító

Ukrán borító

Szerb borító
Réta: Igen, engem eleinte a borító vett meg magának, ezt be kell vallanom. Azután néztem meg, kb. miről is van szó, hogy már belezúgtam a pillangós borítóba. Szeretem a pillangókat, van egy csomó mágneses díszem is olyan. Amúgy ez a pillangó, ami a borítón van, nagyon erős szimbolikával rendelkezik, simán bele tudom képzelni Nemezis karakterét. A harcos kárhozott, aki egy örökös bőrébe bújik. Nagyon találó! Mit gondolsz Donia és Nemezis kapcsolatáról?

Dorka: Én teljesen meg voltam győződve róla az elejétől kezdve, hogy Donia többként tekint Nemezisre. De úgy voltam vele, hogy biztos csak én romantikus lelkem akart többet belemagyarázni. Aztán mikor a császár unokatestvére, Tyrus is a képbe került, el is hessegettem ezeket a gondolatokat, hiszen akkor már ott volt az őrült császár-jelölt. Te viszont nem vagy romantikus fajta, így kíváncsi vagyok, hogy a fejedben milyen kapcsolat körvonalazódott Donia és Nemezis, illetve Nemezis és Tyrus között?

Réta: Hát igen, ismersz már! Donia - Nemezis szálat én feleslegesnek éreztem. Anélkül is elhittem volna, hogy nagyon fontosak egymásnak. Végig ott voltak egymás mellett az évek során, jóban rosszban. Igaz, hogy Nemezisbe belekódolták ezt, de mégis úgy gondolom, hogy nem élhetsz egy szobában a másik emberrel évekig, hogy ne alakuljon ki közöttetek kapocs. Nemezis - Tyrus szál viszont már sokkal érdekesebb. Egy szóval tudnám leírni az érzéseimet: imádtam! Végre egy YA regény, ahol nem varázsütésre alakulnak ki az érzelmek, hanem a cselekmény folyamán ismerkednem meg és alakul ki kötődés. Hihető és magával ragadó volt. Te hogy látod Tyrust? Nekem ő volt az egyik kedvenc karakterem a történetben!

Dorka: Nekem is Tyrus a kedvenc karakterem. Mikor betoppant a történetbe, éreztem, hogy több van benne, mint amennyit mutat magából. Ahogy mondtad, nagyon tetszett, hogy nem varázsütésre jött létre a szerelem. Illetve az is remek volt, hogy a karakterét sem egyik oldalról a másikra ismertem meg, hanem Nemezissel együtt. A grátisz pedig a történet legvége volt, mikor már azt hittem, hogy eléggé ismerem Tyrust, képes volt egyetlen cselekedetével mindent a feje tetejére állítani. Képes volt mindenkivel elhitetni, hogy egy őrült, ezzel pedig mindenkit ki tudott játszani. Zseniális! Te mennyire ismerted ki az őrült Tyrust, vagy Téged is meg tudott téveszteni, és csak kapkodtad a fejed vele kapcsolatban?

Réta: Én már az elejétől tudtam, hogy játszik. Érezhető volt a cselekedetein, azon, ahogy az író néha éreztette, hogy egy - egy mondat minden őrülettől mentes volt. A többi arisztokrata is levágta volna szerintem, ha nem épp tudatmódosító szerek hatása alatt lettek volna. Jó, azért ez erős túlzás volt részemről. Tyrusnak sok éves tapasztalata volt abban, hogy megjátssza önmagát a túlélés érdekében, és tökélyre is fejlesztette. Amivel engem nagyon megfogott ez a könyv, a jól felépített romantikus szál mellett, az a politikai berendezkedés volt. Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, nekem nem volt újdonság, amit felvázolt elénk, sajnos a mai világban is rengeteg vezető használja a megfélemlítést a hatalom megtartásának eszközeként, mégis nekem baromira tetszett az ábrázolás mód és a konfliktusok. Te melyik oldalon állnál? A fejlődést pártolnád vagy helionita lennél? Szeretném azt hinni magamról, hogy bátran kiállnék a technológia és a fejlődés mellett, de félek, nem lennék elég tökös hozzá. Szerintem én rejtett lázadó lennék!

Dorka: Az igazat megvallva, nem szoktam szeretni az ilyen politikai harcokat a könyvekben, de ebben valóban érdekes és jól felépített volt. A kérdésedre pedig egyszerű a válaszom: a techológiai fejlődést pártolók táborát erősíteném. Nekem a hittel az a bajom, hogy nem tudták alátámasztani, csak közölték a vezetők, hogy ebben kell hinni és pont. Ez elég unszimpatikus és a hívők részéről elég birka dolog volt csak úgy elhinni. Azok, akik a fejlődést választották látták a valódi problémát: a bolygókon élő emberek problémáit, az űrben lévő fekete lyukakat, amik képesek voltak egyik pillanatról “felzabálni” egy bolygót vagy űrhajót. Nem is tudom, hogy a hitkövetők ezeket miért nem vették észre.

Réta: Elég nagy bátorság kellett ahhoz, hogy kiálljanak a nézeteik mellett, annak ellenére is, hogy láttuk, mihez vezet, ha homokba dugjuk a fejünket. Az uralkodó nem ismer kegyelmet, és könyörtelenül eltávolítja az útból, aki keresztbe próbál tenni nekik. Biztos, hogy voltak sokan, akik a pénz és a hatalom miatt állta a Domitrian dinasztia mellett, viszont szerintem sokan rettegtek a megtorlástól. Mikor Nemezis Donia képében Chrysanthemumba lépett, már akkor kegyetlen módszerekkel meg kellett válnia egy szolgálójától. Ez a véres és szókimondó légkör végigkísérte a könyvet az elejétől a végéig. Volt olyan rész, ahol, ha filmet nézek, lehet elfordítom a fejem!

Dorka: Tény, hogy voltak benne elég kegyetlen részek. Lehet, hogy ezért is dugták a fejüket a homokba. Viszont nem csak szörnyű dolgok történtek. Ott volt például a gravitáció nélküli tánc, ami szerintem az egész történetben a legszebb, meg mikor Tyrus megmutatta az igazi arcát Nemezis felé. Ezek a részek elég romantikusra sikerültek, és jó volt fellélegezni közben. Neked mi volt a kedvenc részed?

Réta: Azt a táncot a mai napig nem teljesen tudok elképzelni! Viszont, voltam a moziban a Ready Player One-t megnézni, és abban is van egy hasonló jelenet! Tök jó volt, de nem spoilerezem le, mert tudom, hogy most olvasod! Nekem Nemezis jellemfejlődése tetszett a legjobban, ha mondhatok ilyet. Igaz, ez nem egy konkrét jelenet, de az, ahonnan indul és ahová érkezik, az az út baromira tetszik. Ezért is szeretem annyira ezt a könyvet! Az egyik nagyon kedvenc jelenetem viszont a legvégén van, amikor Tyrus megkérdezi a nagymamáját, hogy mit is ígért neki, mi lesz akkor, amikor ő lesz az uralkodó! Káröröm, ez volt az érzés, amit kiváltott belőlem! Szerinted mikor olvashatjuk a folytatást magyarul? Mire számítasz, mi lesz benne?

Dorka: Remek kérdés! A minél előbbi megjelenésnek örülnék a legjobban, hiszen olyan függővéggel ért véget, hogy legszívesebben a falnak vágtam volna a könyvet mérgemben és meglepettségemben! Hogy mire számíthatunk a következő részben? Igazából fogalmam sincs, hiszen végig olyan fordulatok voltak a könyvben, amire nem számítottam. Úgyhogy gondolom a második kötetben is hasonló csalafintaságokat fog kapni az olvasó. Mesélj, Te mire számítasz?

Réta: Igazából nem számítok semmire, mert többször megszívtam már, hogy számítottam valamire és aztán meg nem valósultak meg az elvárásaim és kevésbé, vagy egyáltalán nem tetszett egy könyv emiatt. Inkább reményeim vannak. Remélem, hogy sem Tyrus, sem Nemezis karakterét nem rontják el. Remélem, hogy a szerelmi szál nem megy át tipikus YA féle dologba, bár már ebben a részben is volt ilyen megnyilvánulás, de szerencsére hamar vége lett. Remélem, hogy izgalmas és fordulatos lesz. Remélem, hogy hasonlóan csodálatos borítót fogunk kapni. És nem utolsó sorban remélem, hogy az idei Könyvhéten már kezemben tarthatom!

Dorka: Nagyon bizakodó vagy. Bár ki ne lenne, aki olvasta a könyvet?! Remélem én is, hogy már a Könyvhétre megjelenik magyarul is.

Pontozás:
Réta:

Dorka:

Köszönjük szépen, hogy velünk tartottatok! Reméljük, hogy kedvet kaptatok a könyv elolvasásához, mert ez volt a célunk. Mint látjátok, Rétának is, és nekem is nagyon tetszett a könyv, pedig mind a ketten mást várunk el egy történettől. Ebben a sorozatnyitó-kötetben viszont minden megvan, ami szükséges egy jó történethez! Olvassátok el, érdemes!
A képek a moly.hu, a GoodReads oldalakról, és a Pinterest táblámról származnak.

2018-04-17

Könyvfesztiválra várva… 2018



Sziasztok!
Hamarosan itt van a Könyvfesztivál, amire már a legtöbb moly nagy izgalommal készülődik. Sajnos én nem tudok jelen lenni eme nagy eseményen, mivel kisebb fiam akkor tölti a 4. életévét, így azt fogjuk ünnepelni. Viszont van pár könyv, aminek a megjelenését így is nagyon várom. Ezeket szedem most össze ebben a bejegyzésben.

2018-04-15

Fantasy book tag


Sziasztok!
Nem voltam aktív mostanában, mert kicsit összesűrűsödtek a napok. De most újra itt vagyok, és hozok is egy taget, amire Réta hívott ki egy hónappal ezelőtt. Réta válaszait ITT elolvashatjátok.

2018-04-11

Top5Wednesday – Auto-buy SFF írók



Sziasztok!
Ismét itt van a szerda, tehát érkezik a Top5Szerda.
Április második témája, azon íróknak lett szentelve, akiknek gondolkodás nélkül rohanok a boltba és megveszem a könyveit. Elég sok ilyen író van, és nehéz volt ötöt kiválasztani. Legalább 3x írtam újra a listát, mire elnyerte a végleges formáját, és próbáltam kis csalással is, de sajnos elhagyott a kreativitásom, úgyhogy ez most nem jött össze. Ezért kénytelen voltam most szigorúan venni az 5 írót.
A Top5Szerdára egyébként Rétánál bukkantam rá. Ez egy hetente jelentkező rovat, amiben egy GoodReads-es csoportban megtalálható témákban fogok bemutatni könyveket. A csoportot meg is tudjátok nézni ITT, és ha kedvetek támad, akár csatlakozhattok is. Egyre több magyar résztvevője is van ennek a Top5Szerda rovatnak, amit a Molyon egy zónában megtaláltok. ITT megnézhetitek, hogy miket szedtek össze a mieink.

2018-04-10