Ebben
az állandó rovatban a hónapban olvasott legjobb és legrosszabb könyvekről
olvashattok egy kis összegzést.
Janina:
Két szerelem.
Két szívbe markoló történet az örök reményről és mindarról, ami igazán fontos
az életben…
Ira Levinson egy hideg téli reggelen balesetet szenved: autójával átszakítja az
út menti szalagkorlátot, és az árokban landol. A kilencvenegy éves, rákbeteg
férfi a lassan behavazódó autóban kényszerülne szembenézni a halállal, ha
imádott felesége, Ruth nem sietne a segítségére. Az asszony kilenc éve meghalt,
ám Ira valósággal úgy érzi, Ruth még mindig mellette van, és ez arra készteti
őt, hogy felelevenítse egy nem mindennapi szerelem és házasság történetét.
Sophia Danko művészettörténetet tanul a Wake Forest Főiskolán, és életében először
– baráti unszolásra – részt vesz egy rodeón. Itt ismerkedik meg Luke
Collinsszal, az egyik rodeóssal, és a két fiatal között hamarosan szerelem
szövődik. Sophia nagyvárosi lány, okos és ambiciózus, míg Luke egy farmon él az
édesanyjával, és kőkeményen dolgozik a megélhetésért, még súlyos sérülése miatt
sem adja fel a rodeózást. Kérdéses, hogy két ennyire különböző, ilyen eltérő
családi háttérrel és érdeklődéssel rendelkező ember megtalálhatja-e egymás
mellett a boldogságot. A sors úgy hozza, hogy a két pár története különös módon
egybefonódik, és az események innentől kezdve nem várt fordulatot vesznek.
Nicholas Sparks (Szerelmünk lapjai, Éjjel a parton, Üzenet a palackban), a
világszerte ünnepelt, megannyi megfilmesített regényt író szerző új kötete a soha
el nem múló szerelemről és az örökké jelen lévő reményről szól megrendítő
erővel.
A hónapban a legjobb, mert:
Tetszett,
mert kellemes volt és lassú. nem kellett egy csipetnyit sem gondolkoznom rajta,
csak úsztam az (igen lassú) árral és élveztem a sorokat. A vége nagyon durván
szétcsapott, egyszerre sírtam és nevettem. Apró (?!), de remek fordulat, ez is
lélekmelengető volt. Olvasás közben esténként jobban éreztem magam, szeretnék
még Sparks-ot olvasni, de úgy hallottam, hogy a többi könyve nem éppen happy
end, az meg azt hiszem, egy ideig most nekem még mindig nem tesz jót.
Deep
into the 21st century, the line between man and machine has been inexorably
blurred as humans rely on the enhancement of mechanical implants and robots are
upgraded with human tissue. In this rapidly converging landscape, cyborg
super-agent Major Motoko Kusanagi is charged to track down the craftiest and
most dangerous terrorists and cybercriminals, including „ghost hackers,”
capable of exploiting the human/machine interface by re-programming human minds
to become puppets to carry out their criminal ends. When Major Kusanagi tracks
the cybertrail of one such master hacker, the Puppeteer, her quest leads her into
a world beyond information and technology where the very nature of
consciousness and the human soul are turned upside-down and inside-out.
A hónapban a legrosszabb, mert:
Nem tetszett,
mert tele volt képekkel, amikhez nem tudtam alkalmazkodni. Lassítottak az
olvasásban, nélkülük viszont néhol nehezen volt értelmezhető.
Dorka:
Jordan
Norris senki.
Iskolába
jár, kosarazik és szeretne végre barátnőt szerezni magának. Átlagos. Egészen
addig, amíg be nem toppan az életébe egy keménykalapos idegen, akit bár sohasem
látott azelőtt, haza akarja vinni. Utazás veszi kezdetét egy letűnt világba,
tele ismeretlenül is ismerős arcokkal, hogy Jordan visszakapja az emlékeit és
újra egy készülő háború élére állhasson, mint kilencvenkilenc évvel ezelőtt.
Eljött az ideje, hogy elfeledje eddigi életét és megvédje mindazokat, akik
régen fontosak voltak a számára. A rideg herceget, a bánatos fiút, az ezerarcú
lányt, a félvér fenevadat, a vágott nyelvű zongoristát, a viharszívű angyalt,
no meg a rejtélyes idegent, aki mindennél jobban szereti őt a világon.
De mindez elég nehéz feladat tekintve, ha nincsenek emlékeid.
A hónap legjobbja, mert:
Egy
nagyon szuper kis csapatot és törtétet kapunk Gabriellától. Újabb bizonyíték
arra, hogy a magyarok is képesek csodálatos világokat kitalálni. Szóval tessék
most már mindenkinek egy kicsivel több magyart olvasni, mert meglepően
fantasztikusak tudnak lenni.
Fülszöveg:
Lorena
egy kissé különc lány gitárral. Nem tudja elfogadni, hogy csak plázacicák
csacsogását élvezheti, ha társaságra vágyik. Azonban a közös élmények miatt
kezdi megszeretni ezt a más stílust képviselő bandát, amibe belecsöppent.
"Talán két óra sem kellett, Maggie és Stephen annyira berúgtak, hogy nem
bírtak állni sem. Próbáltak beszélgetni, ám mivel érthetetlen volt mindkettőnek
a mondandója, nem aratott nagy sikert. Mi egy szót sem értettünk belőle, de úgy
tűnt, mindketten ismerik a közös részeg-nyelvet. Stephen leült Josh mellé, ő
viszont nem a tengeribetegség miatt hányt, hanem a több doboz elfogyasztott sör
miatt.
– Ó, már jön fel a Hold. – nézett az égre Clarissa, még mindig Josh hátát
simogatva.
– Mé’, azt is ittunk? – törölte meg a száját egy újabb adag után Stephen."
A hónap legrosszabbja, mert:
Sajnos
a karakterek nincsenek elég jól kidolgozva és a történet is kicsit kiforratlan
volt. Viszont jó volt olvasni, könnyed és gyorsan haladós volt, és
visszarepített az időben.
Mit
gondoltok, egyetértetek velünk, vagy cáfolnátok? Remélem kedvet kaptatok valamelyik könyvhöz, ha igen, osszátok meg velünk véleményetek, mert kíváncsiak vagyunk rá.