2019-01-16

Top5Wednesday – Vászonra velük!


Sziasztok!
Ha szerda, akkor érkezik a szerdai top 5 rovat.
Az eheti Top 5 Szerda bejegyzésben ismét AniTiger egyik saját Top 5 témáját veszem elő. Most azok a könyvek kerülnek a középpontba, amikből akár egy jóféle film is készülhetne. Próbáltam úgy összeállítani a listát, hogy mindenféle könyv szerepet kapjon benne, ne csak kedvenc műfajaim.
A Top5Szerdára egyébként Rétánál bukkantam rá. Ez egy hetente jelentkező rovat, amiben egy GoodReads-es csoportban megtalálható témákban fogok bemutatni könyveket. A csoportot meg is tudjátok nézni ITT, és ha kedvetek támad, akár csatlakozhattok is. Egyre több magyar résztvevője is van ennek a Top5Szerda rovatnak, amit a Molyon egy zónában megtaláltok. ITT megnézhetitek, hogy miket szedtek össze a mieink.
A cselekmény javarészt az űrben, egy nagy létesítményben játszódik, ezt nagyon látványosa meg lehetne csinálni. A cselekmény elég fordulatos, hogy érdekelje az embereket, a karakterek remekül kidolgozottak, és a különféle génmanipulált lényeket is el tudom képzelni a mozivásznon. Na és az ominózus pillanat, mikor a Nemezis és Tyrus a levegőben táncol, az valami csodálatosan meg lehetne oldani (csakúgy, mint a Ready Player One filmben is).

Jó kis romantikus, csöpögős film lenne, amiért a lányok bolondulnának. A szemem előtt van, hogy mindenki jó sok papírzsepivel készül a vetítésre, és kivételesen ennél a filmnél minden egyes apró részletre figyelne a rendező, hogy pontosan úgy legyen, ahogy a könyvben.

Mivel a könyvek is jó vaskosak és van is benne szufla, simán kijönne belőle egy 4 évados sorozat. Gyönyörűen ki lehetne dolgozni a Iskolát és a körülötte lévő Végtelen Erdőt, a Mesetlont és a Bált, egyszerűen csodálatos lenne!

Ikercsavar Krónikákból is sorozatot képzeltem el, ha nem is sok évadot, de egy mini sorozat félét. Mondjuk 3 könyv 3 másfél órás film. Remekül vászonra lehet vinni azt a világot, amit az írónő megálmodott, az összes fantasztikus lénnyel, helyszínnel és cselekménnyel együtt. A második részben lévő csata pedig maga lenne gyönyör, mert olyan grandiózus lenne, mint a Hobbitban.

Zavodni Gréta Virág könyve nem egy fikciós regény, mert a saját élettörténetét írja le, hogy min ment keresztül, amíg a rákkal küzdött. Ebből egy nagyon pozitív és erős filmet lehetne alkotni, ami sok emberbe öntene lelki erőt. Igaz, sokszor olvasni is fájt, a film pedig a képi megjelenéssel is tudna játszani, amivel még erőteljesebbé lehetne tenni az egész történetet.
Jövő héten a Top5Szerda Goodreads-es csoportjában lévő javaslatok közül hozom valamelyik témát, mert sok remek ötletet lehet ott is találni.Addig is írjátok meg, szerintetek melyik azok a könyvek, amikből jó filmek készülnének?
A képek a Pinterest oldalamról származnak.

2019-01-14

Kedvenc bloggerem: 2018 decemberéből


Sziasztok!
Naaaaagyon régen mutattam be a kedvenc blogomat/vlogomat, pedig mikor indult a rovat, úgy gondoltam, hogy majd havonta jelentkezem vele. Azóta sajnos kevesebb időm lett, ezért nem is fedeztem fel új blogokat, a régi kedvenceim sem nagyon tudtam követni. A karácsonyi időszakban viszont volt egy pár, amit találtam, és rendszeres olvasójává is váltam. Ezek közül mutatok be most hármat.

2019-01-11

Charlie Higson: The Enemy – Felnőttek nélkül (The Enemy 1.)



Fülszöveg:
Charlie Higson regénye egy young adult disztópia első része. Az ismeretlen vírus pusztította London romjain gyerekek próbálnak egy új világot felépíteni.
A végzetes járványt követően ugyanis bomlásnak indult testű, vérszomjas lényekké változtak mindazok, akik életben maradtak és elmúltak tizennégy évesek. A kiskamaszok különböző épületekben barikádozták el magukat London-szerte, és csak akkor merészkednek ki az utcára, ha élelmet kell keresniük.
A bátor Arran és az érzékeny Maxie vezette gyerekcsapat a Waitrose szupermarketben él. Tartalékaik megfogyatkoztak. Ám felbukkan egy titokzatos fiú, Jester, aki azzal kecsegteti őket, hogy a Buckingham-palotában biztonságos menedékre lelhetnek, ételben, italban sem lesz hiány. Nekivágnak az útnak, miközben városszerte mindenütt (a sikátorokban, az elhagyatott házakban, a föld alatt) lesben állnak a felnőttek.
Vajon eljutnak a gyerekek a biztonságos helyre? A palotában tényleg boldog jövő vár rájuk, vagy a látszat csal?
A váratlan csavarokban bővelkedő The Enemy – Felnőttek nélkül megpróbál választ találni arra a kérdésre, hogyan élhetjük túl a rémálmainkat is messze meghaladó borzalmakat. Miközben az olvasó szembesül egy másik, filozofikusabb problémával is: mivé lesz a társadalom, ha a közösségek a gyerekek elképzelései szerint szerveződnek újra?

Könyvinformációk:
Kiadó: Athenaeum
Magyar megjelenés
éve: 2019
Oldalszám: 400 oldal
Fordította: Horváth Márta Zsanett
Kötés: e-könyv
Műfaj: disztópia
Sorozat: The Enemy
Függővég: igen
ITT megvásárolható
Véleményem:
2019-es év legjobban várt könyve a Felnőttek nélkül, mindezt a borító érte el. Valami fantasztikus munka, és elég rémisztő, hogy érdekeljen.
Vajon gyerekként hogyan reagálnánk arra a tényre, hogy a felnőttek többé nem védelmezni, hanem felfalni akarnak? Feladnánk az életünket, vagy szembeszállnánk velük? Egyedül vagy csapatban nagyobb a túlélés lehetősége? Hány gyerek élte túl a járványt? Rengeteg kérdést vet fel a könyv alapvető konfliktusa: milyen lenne az élet felnőttek nélkül?
Az író, Charlie Higson szépen építi fel ezt a szörnyű világot, melyben egy csapatnyi gyerek túlélését követhettem végig. A történet magával ragadó, már az első oldalak elolvasása után beszippantott a könyv. Érdekelt, hogy miként boldogulnak a fiatalok azután a járvány után, ami hirtelen végigsöpört az egész bolygón, és csupán a 14 évvel idősebb embereket támadta meg. Sok találgatás után sem lehetett rájönni, hogy miért pont a felnőttek lettek az áldozatok, de azt megtudtam, hogy miként élték túl a gyerekek a fertőzött felnőttek támadásait.
Érdekes volt látni a gyerekek cselekedeteit, amit a barátság, a remény, a hatalomvágy, vagy csupán a túlélés vezérelt a rommá vált Londonban. Néhol kénytelen voltak felnőttek módjára viselkedni, mert ha nem így cselekedtek, az akár az életükbe is kerülhetett. Azonban sok olyan húzásuk is volt, amit a gyerekek ösztönből, gyermetegségből követtek el, ami miatt bajba sodorták magukat. Ezekben az esetekben kitört a káosz és anarchia, és nagy nehézségek árán tudták csak magukat nagyjából összerendezni.
A felnőttek átalakulása
A cselekmény rengeteg szálon fut, amihez nagy odafigyelés szükséges, mert egy pillanat alatt elvesztheti az Olvasó a szálat. Ezért inkább az idősebb korosztálynak ajánlanám a könyvet, mert ők már jobban oda tudnak figyelni az apró részletekre is. Illetve elég sok véres leírás található a könyvben, amitől néha nekem is abba kellett hagynom az evést, mert úgy éreztem, hogy viszont fogom látni, ami már lement. Főleg, mikor egy-egy felnőtt leírására, kivégzésére került a sor.
Anyaként szörnyű belegondolnom, hogy ha mindaz bekövetkezne, ami a regényben, akkor mi történne a gyermekeimmel. Persze, így nagy a szájuk, hogy majd ők megvédenek a szörnyektől és a rossz emberektől, de ha ténylegesen szembekerülnének ezekkel a dolgokkal, vajon hogy reagálnának? A regényben egy-egy pillanat erejéig visszatekint a múltban történtekre, hogy a járvány felbukkanásakor, mikor a felnőttek megbetegedtek, miként reagáltak rá. Voltak felnőttek, akik magukra hagyták csemetéiket, ám voltak olyanok is, akik előbb a gyerekekkel, majd magukkal is végeztek. Belegondoltam, hogy szülőként melyik opciót választanám, de ez annyira bizarr gondolat, hogy nem mertem igazán a lelkem mélyére ásni, hogy megtaláljam a választ.
Ha már körbejártam a könyvet, mindenféle jót mesélve róla, szót kell, hogy ejtsek a negatívumáról is. Ez pedig a karakterek felszínessége. Sajnos egyik lurkó sem nőtt annyira a szívemhez, mert sajnos nem volt nekik mélységük. Mindenkiből kaptam egy kicsit, de nem eleget ahhoz, hogy bárkit is a szívembe zárjak. A legtöbbjükről megtudtam, hogy hogyan néznek ki, milyen általános jellemzőjük van, mi vezérlő őket, de sajnos mélyebben nem igazán ismertem meg a múltjukat. Persze ez alól volt egy pár kivétel, viszont vártam, hogy a későbbiekben a többiekről is megtudjak hasonló információkat. Ez sajnos nem következett be, így bízom benne, hogy a további kötetekben ez pótolva lesz.
Összességében egy élvezetes, olvasmányos, néhány helyen véres és horrorisztikus kötetet kaptam. Baromi jó ötlet volt kölyköket a középpontba tenni, extraként pedig megspékelni zombikkal az egészet. Ehhez hatalmas gratuláció Charlie Higson írónak, aki egy remekül megkomponált horrorisztikus jelenetekkel hemzsegő remek regényt tolt oda az Olvasóknak.
Ajánlom azoknak, akik:
- imádják a zombis témát;
- kíváncsiak arra, hogy hat a gyerekekre a felnőttek nélküli élet;
- nem nőttek ki a fiatalokhoz íródott művekből;
- egy akciódús, véres, remek világ-felépítésű regényre vágynak.
Értékelésem: 5/ 5 csillag
Kedvenc karakter(ek): egyelőre senki
Kedvenc jelenet(ek): Blue és Maxie beszélgetése a gyengélkedőn
Kedvenc idézetek:
„A világ meggyógyul, az ember okozta károk helyreállnak, és a jövő generációi talán jobban csinálják majd.”
„– Reggel felébredsz, és még előtted áll az egész élet. Annyi mindent láthatsz, annyi lehetőséged van, tervezhetsz, meg minden, aztán egyszer csak… puff! Meghalsz. Nincs tovább.”
„De még olyan fiatalok vagyunk. Nem tudhatjuk mindig, hogy mi a helyes döntés.”
„– … A félelem jó dolog. Életben tart.”
A képek a Pinterest táblámról származnak.

2019-01-09

Top5Wednesday – 2018 népszerű könyvei, amik érdekelnek


Sziasztok!
Ha szerda, akkor érkezik a szerdai top 5 rovat.
Sajnos a januári hónap témái elég gyérek, ezért saját témát fogok most hozni. Pontosabban nem annyira saját, mert AniTiger valamikor ősszel összeszedte azokat a népszerű könyveket, amik érdeklik, én pedig inspirálódtam belőle. AniTiger választásait >ITT< elolvashatjátok. Annyi változtatást teszek bele, hogy én a 2018-as év népszerű könyvei közül válogattam össze azon 5 könyvet, amik érdekelnek, de még nem olvastam vagy szereztem be.

2019-01-07

Elindult! Mini-Könyvklub 12

Sziasztok!
Január 1-jén elindult a Mini-Könyvklub 12 Vegazus irányítása alatt immáron 12. alkalommal. Hogy pontosan mi is ez, ITT olvashattok róla.
20 fővel indítjuk a Mini-Könyvklub újabb fordulóját, de jelentkezni még mindig lehet, egészen január 31-ig, mégpedig ITT. A szavazás azonban lezárult és a könyvek listája fix. Ezek lettek a könyvek, amiket megszavaztak a résztvevők. Most ne szavaztam, mert sajnos nem teljesítettem a feltételeket, de most jobban belehúzok, és talán a következő fordulóban újra szavazhatok.

Január
Fülszöveg:
Ha igazán szereted, elengeded?
Midori nem hétköznapi lány – persze, minden tizennyolc éves így érzi. Ám ő az erdőben nevelkedett a kétszáz éves nagyanyóval, aki rókává tud változni. Midori is kicune, de még csak próbálgatja a képességeit.
Egy nap meglátja a vonzó és különleges Akirát. A fiú mesél magáról a rókának, de sejtelme sincs, hogy az érti minden szavát.
Csakhogy nagyanyó nem nézi jó szemmel Midori és Akira barátságát, ezért Oszakába küldi a lányt, hogy belekóstoljon a városi kamaszok életébe – és eltávolodjon Akirától.
Midori egy csapat külföldi cserediákkal együtt kipróbálja a japán középiskolások mindennapjait. Szert tesz két új barátra: a szívtipró Tristanra, és a lázadó Reire, akik ki nem állhatják egymást.
Mennyi titok szövi át a rituális szabályokat követő, fegyelmezett japánok életét?
Hogy érzi magát egy félénk rókatündér a gimnáziumban?
És mi történik, ha Akira egyszer csak felbukkan Oszakában?

Elöljáróban:
A Rókatündér már megjelenése óta érdekel, főleg azért, mert magyar az írója. Nemrég pedig meg is rendelte, hogy ne maradjon ki már az első közös olvasás.

Február
Fülszöveg:
A párizsi könyvkereskedő, Jean Perdu számára a regény olyan, mint a gyógyszer. Pontosan tudja, hogy milyen könyvre van szükség, hogy meggyógyítsa a megsebzett lelket. Könyvtára egy valóságos irodalmi gyógyszertár. Jean mindazokon segít, akik betérnek hozzá, egyedül saját gyötrelmeire nem talál megoldást.
21 évvel ezelőtt, egy este, míg ő aludt, szerelme kilépett az életéből. Csak egy levelet hagyott hátra, amit a férfi azóta sem olvasott el. A veszteséget kínzó emlékként őrzi ennyi év után is. A fájdalom, a büszkeség és a sértettség börtönében éli mindennapjait, mígnem egy nyári délután új lakó költözik a szomszédba. Az elvált asszony olyan érzéseket ébreszt Jeanban, amelyek létezését a férfi már rég elfelejtette. Ekkor újra a kezébe veszi szerelme búcsúlevelét, és olvasni kezdi…
Egy pillanat alatt minden megváltozik, és a férfi többé nem menekülhet az elmúlt évek gyötrelmei elől. Mindent hátrahagyva elindul, hogy szembenézzen a fájdalommal, a múlttal és önmagával.
Egy olyan utazás veszi kezdetét, amely keresztülvisz Franciaország csodálatos tájain, és eközben feltárulnak különös sorsok, és barátságok szövődnek. Az érzések, a gondolatok és az emberek lassan átformálódnak, hogy lezárulhasson a múlt, és helyet engedjen a jelennek és a jövőnek.

Elöljáróban:
Sajnos pont ez a könyv, ami a legkevésbé érdekelt a választható könyvek közül, így mikor megláttam a közösen olvasandó listában kicsit el is szontyolodtam. Bár a borítója csodálatos, a történet annyira nem érdekel, ezért csak bízom benne, hogy nem lesz akkora csalódás.

Március
Fülszöveg:
Shaker Heights. Cleveland nyugodt, virágzó külvárosa, ahol a házak színétől a szabályos keresztutakon át a lakók sikeres életéig minden tökéletesen elrendezett. Itt él Mrs. Richardson négy gyermekével és ügyvéd férjével. Elena a környék mintalakója, helyi újságíró, és legfontosabb alapelve a szabályok betartása.
Ebbe az idilli kertvárosi buborékba költözik Mia Warren, a titokzatos fotóművész és egyedülálló anya, valamint tinédzser lánya, Pearl, akik a Richardson családtól bérelnek házat, de rövid idő alatt már nemcsak albérlők lesznek, hanem a szomszéd gyerekek életében is fontos szerepet kezdenek el betölteni.
A rejtélyes múltú Mia azonban felbolygatja a gondos rendben élő közösség mindennapjait, amikor Richardsonék barátai egy kínai-amerikai kisbabát szeretnének örökbe fogadni, ám váratlanul felbukkan a gyermek igazi anyja. Drámai küzdelem kezdődik, amely megosztja a város lakóit, és végül Mia és Elena ellentétes oldalra kerülnek. Elena eltökélt szándéka lesz, hogy leleplezze a nő titkait, de megszállottsága váratlan és visszafordíthatatlan következményekkel jár. És mindeközben egy családi házban egy szikra lángra lobban.
Regény a súlyos családi titkokról, az anyaság kegyetlen nehézségeiről, és annak a veszélyeiről, ha elhisszük, hogy a szabályok követésével mindig megakadályozhatjuk a katasztrófákat.
A Kis tüzek mindenütt megjelenése óta kitartóan szerepel a New York Times bestseller listáján, a legjobb szépirodalmi műnek választották meg a Goodreads olvasói 2017-ben, és már több mint húsz országban keltek el a kiadás jogai. A regényből Reese Witherspoon és Kerry Washington főszereplésével a Hulu készít sorozatot.

Elöljáróban:
December óta kíváncsi vagyok erre a könyvre, mert a Molyon ott van rajta az anyaság és az örökbefogadás címke. Kicsit komolyabb könyvnek gondolom, mint amiket olvasni szoktam, de nagy reményeket fűzök hozzá, mert néha jól esik a lelkemnek ilyen könyveket olvasni.

Április
Szabadon választott regény a „maradékból”
Az utóbbi 2 fordulóban is olyan tematika alapján választottuk ki a szabadon váalsztott könyvet, ahogy ebben a fordulóban is. Vagyis abból a 9 könyvből lehet válogatni, amik a 12-ből megmaradtak, és amit korábban még nem olvastunk. Nálam három könyv jön szóba, ezek pedig a következők:

Remélem, a könyvek után még egy páran kedvet kaptok a csatlakozáshoz! Ne feledjétek, még van idő beszállni a mókába egészen január 31-ig, viszont ez a határidő a közös januári olvasásnak is.
A képek a moly.hu oldalról származnak. Borítókép a Könyvsarok blogról hoztam el.


2019-01-06

2019-01-02

Top5Wednesday – 2019 fogadalmai


Sziasztok!
Ha szerda, akkor érkezik a szerdai top 5 rovat.
Az év első témája igencsak kézenfekvő: 2019-re tett könyvek fogadalmak. Az évösszegzős bejegyzésben nem szerepeltek a tervek, és amúgy is terveztem egy ilyen bejegyzést, ezért is örültem meg ennek a témának, mikor megláttam. Mindenféle könyves fogadalom felsorolásra kerül, nem csak olvasnivalókat szedek össze.
A Top5Szerdára egyébként Rétánál bukkantam rá. Ez egy hetente jelentkező rovat, amiben egy GoodReads-es csoportban megtalálható témákban fogok bemutatni könyveket. A csoportot meg is tudjátok nézni ITT, és ha kedvetek támad, akár csatlakozhattok is. Egyre több magyar résztvevője is van ennek a Top5Szerda rovatnak, amit a Molyon egy zónában megtaláltok. ITT megnézhetitek, hogy miket szedtek össze a mieink.

2019-01-01

Évösszegzés | 2018


Sziasztok!
Boldog Új Évet Mindenkinek!
Mivel itt van az újév, ennek örömére egy évösszegző bejegyzéssel készültem. 2017-ben egy nagyon jó kis összesítést talált Réta itt, ez már abban az évben is nagyon bejött, ezért most is azok a pontok alapján fogom ismét a visszatekintést elkészíteni.
Vágjunk is bele, készítsetek be pár napi élelmet, mert ez hosszú lesz, és indulhat is a móka!