2017-04-30

Fénypont - mélypont – április


Ebben az állandó rovatban a hónapban olvasott legjobb és legrosszabb könyvekről olvashattok egy kis összegzést.

Janina:
Két szerelem. Két szívbe markoló történet az örök reményről és mindarról, ami igazán fontos az életben…
Ira Levinson egy hideg téli reggelen balesetet szenved: autójával átszakítja az út menti szalagkorlátot, és az árokban landol. A kilencvenegy éves, rákbeteg férfi a lassan behavazódó autóban kényszerülne szembenézni a halállal, ha imádott felesége, Ruth nem sietne a segítségére. Az asszony kilenc éve meghalt, ám Ira valósággal úgy érzi, Ruth még mindig mellette van, és ez arra készteti őt, hogy felelevenítse egy nem mindennapi szerelem és házasság történetét. Sophia Danko művészettörténetet tanul a Wake Forest Főiskolán, és életében először – baráti unszolásra – részt vesz egy rodeón. Itt ismerkedik meg Luke Collinsszal, az egyik rodeóssal, és a két fiatal között hamarosan szerelem szövődik. Sophia nagyvárosi lány, okos és ambiciózus, míg Luke egy farmon él az édesanyjával, és kőkeményen dolgozik a megélhetésért, még súlyos sérülése miatt sem adja fel a rodeózást. Kérdéses, hogy két ennyire különböző, ilyen eltérő családi háttérrel és érdeklődéssel rendelkező ember megtalálhatja-e egymás mellett a boldogságot. A sors úgy hozza, hogy a két pár története különös módon egybefonódik, és az események innentől kezdve nem várt fordulatot vesznek.
Nicholas Sparks (Szerelmünk lapjai, Éjjel a parton, Üzenet a palackban), a világszerte ünnepelt, megannyi megfilmesített regényt író szerző új kötete a soha el nem múló szerelemről és az örökké jelen lévő reményről szól megrendítő erővel.

A hónapban a legjobb, mert:
Tetszett, mert kellemes volt és lassú. nem kellett egy csipetnyit sem gondolkoznom rajta, csak úsztam az (igen lassú) árral és élveztem a sorokat. A vége nagyon durván szétcsapott, egyszerre sírtam és nevettem. Apró (?!), de remek fordulat, ez is lélekmelengető volt. Olvasás közben esténként jobban éreztem magam, szeretnék még Sparks-ot olvasni, de úgy hallottam, hogy a többi könyve nem éppen happy end, az meg azt hiszem, egy ideig most nekem még mindig nem tesz jót.

Deep into the 21st century, the line between man and machine has been inexorably blurred as humans rely on the enhancement of mechanical implants and robots are upgraded with human tissue. In this rapidly converging landscape, cyborg super-agent Major Motoko Kusanagi is charged to track down the craftiest and most dangerous terrorists and cybercriminals, including „ghost hackers,” capable of exploiting the human/machine interface by re-programming human minds to become puppets to carry out their criminal ends. When Major Kusanagi tracks the cybertrail of one such master hacker, the Puppeteer, her quest leads her into a world beyond information and technology where the very nature of consciousness and the human soul are turned upside-down and inside-out.

A hónapban a legrosszabb, mert:
Nem tetszett, mert tele volt képekkel, amikhez nem tudtam alkalmazkodni. Lassítottak az olvasásban, nélkülük viszont néhol nehezen volt értelmezhető.

Dorka:
Gabriella Eld: Emlékek Jordan számára
Értékelésem
Interjú
Fülszöveg:
Jordan Norris senki.
Iskolába jár, kosarazik és szeretne végre barátnőt szerezni magának. Átlagos. Egészen addig, amíg be nem toppan az életébe egy keménykalapos idegen, akit bár sohasem látott azelőtt, haza akarja vinni. Utazás veszi kezdetét egy letűnt világba, tele ismeretlenül is ismerős arcokkal, hogy Jordan visszakapja az emlékeit és újra egy készülő háború élére állhasson, mint kilencvenkilenc évvel ezelőtt. Eljött az ideje, hogy elfeledje eddigi életét és megvédje mindazokat, akik régen fontosak voltak a számára. A rideg herceget, a bánatos fiút, az ezerarcú lányt, a félvér fenevadat, a vágott nyelvű zongoristát, a viharszívű angyalt, no meg a rejtélyes idegent, aki mindennél jobban szereti őt a világon.
De mindez elég nehéz feladat tekintve, ha nincsenek emlékeid.

A hónap legjobbja, mert:
Egy nagyon szuper kis csapatot és törtétet kapunk Gabriellától. Újabb bizonyíték arra, hogy a magyarok is képesek csodálatos világokat kitalálni. Szóval tessék most már mindenkinek egy kicsivel több magyart olvasni, mert meglepően fantasztikusak tudnak lenni.

F. Kosztyu Viola – Lorena
Értékelésem
Interjú
Fülszöveg:
Lorena egy kissé különc lány gitárral. Nem tudja elfogadni, hogy csak plázacicák csacsogását élvezheti, ha társaságra vágyik. Azonban a közös élmények miatt kezdi megszeretni ezt a más stílust képviselő bandát, amibe belecsöppent.

"Talán két óra sem kellett, Maggie és Stephen annyira berúgtak, hogy nem bírtak állni sem. Próbáltak beszélgetni, ám mivel érthetetlen volt mindkettőnek a mondandója, nem aratott nagy sikert. Mi egy szót sem értettünk belőle, de úgy tűnt, mindketten ismerik a közös részeg-nyelvet. Stephen leült Josh mellé, ő viszont nem a tengeribetegség miatt hányt, hanem a több doboz elfogyasztott sör miatt.
– Ó, már jön fel a Hold. – nézett az égre Clarissa, még mindig Josh hátát simogatva.
– Mé’, azt is ittunk? – törölte meg a száját egy újabb adag után Stephen."

A hónap legrosszabbja, mert:
Sajnos a karakterek nincsenek elég jól kidolgozva és a történet is kicsit kiforratlan volt. Viszont jó volt olvasni, könnyed és gyorsan haladós volt, és visszarepített az időben.

Mit gondoltok, egyetértetek velünk, vagy cáfolnátok? Remélem kedvet kaptatok valamelyik könyvhöz, ha igen, osszátok meg velünk véleményetek, mert kíváncsiak vagyunk rá.

2017-04-29

Író-olvasó találkozó, interjú Lőrincz L. László íróval + Nyereményjáték

A helyi városi könyvtár szervezésében mostanában sok tehetség látogat el kisvárosunkba. Így az itt élők könnyebben ismerheti meg a kortárs magyar irodalom jelentős alakjait, aminek nagyon örülök.
Lőricnz L. Lászlő és Szűcs Krisztina a könyvtárunk igazgatója
Így volt szerencsém találkozni Lőrincz L. Lászlóval (Lőrincz László) márciusban. Bizonyára sok embernek ismerős ez a név, hisz a mai napig jelenik meg újabb és újabb regénye. Írói álnéven is munkálkodik, ezek pedig a Leslie L. Lawrence, illetve Frank Cockney. Jelenleg Magyarország legsikeresebb írója a könyveinek eladott példányszámát tekintve. Bevallom őszintén én még egy könyvét sem olvastam teljesen végig, viszont papám nagyon szerette így nagyon sok példányom van, amit örökölte tőle. Ezért is mentem el erre az író-olvasó találkozóra, mert kíváncsi voltam arra az emberre, akiért papám ennyire rajongott. Az találkozó nagyon jó hangulatban telt, mivel Lőrincz L. László egy nagyon energikus ember kora ellenére.  Most pedig egy rendhagyó interjút olvashattok, ugyanis most nem csak én kérdeztem Lőrincz L. Lászlótól, hanem a találkozón megjelent városlakók is. Innen szeretném megköszönni annak a sok embernek, hogy megkönnyítették a munkám! Jöjjön az interjú.

Hogyan tolerálta a család a sok utazást?
A feleségem indiológus ezért ő is partner volt.

Miért van annyi írói álneve?
Lőrincz L. László úgy lettem, hogy már volt egy másik Lőrincz László, ehelyett kellett kitalálni valamit. Aztán a Kaposvári (Kaposváron nőtt fel)Lőrincz Lászlót szerettem volna, de a kiadó azt mondta, hogy az túl hosszú, nem fér rá a borítóra. Úgy gondoltam, hogy akkor legyen Lőrincz L. László, mert az jól hangzik. A másik két álnév a 3 különböző műfajú könyvek miatt születettek. Azt szerettem volna, ha valaki elmegy a könyvesbolt előtt, el tudja dönteni, hogy éppen milyen műfajú az aktuális könyvem. Lőrincz L. László néven ifjúsági, Leslie L. Lawrence néven kalandregényeket, Frank Cockney néven pedig sci-fi könyvek jelennek meg.

Honnan jött a Leslie karaktere?
Leslie karakteréhez az egykori mongóliai brit nagykövet inspirált, valamint Az angyal, Simon Templar.

Milyen írói szokásai vannak?
Nincsenek nagyon írói szokásaim. Talán csak annyi, ha elkezdek egy könyvet, akkor azt folyamatosan írom, nem szoktam hosszabb szüneteket tartani és írógépen írok, amit Erikának hívok. A másik pedig, hogy minden helyen jártam már, ami a könyveimben megjelent vagy meg fog jelenni.

Mennyi ideig tart egy könyvet megírnia?
2x6 hónap, mindennel együtt. Az első leütéstől egészen a megjelenésig.

Mi határozza meg, hogy mikor mit ír?
Attól függ, hogy a témák hogy gyűlnek össze. De persze a marketinget is figyelembe kell venni.

Köszönöm szépen Lőrincz L. Lászlónak, hogy ilyen készségesen válaszolt az összes feltett kérdésre. Nagyon boldog vagyok, hogy ellátogatott könyvtárunkba és személyesen megismerhették az emberek. Egy nagyon kedves és humoros írót ismerhettem meg személyében. A találkozó végén pedig lehetett könyvet is dedikáltatni vele, amit persze én is megtettem. Rögtön hármat is vittem neki, amit majd köztetk, Olvasók között ki is fogok sorsolni, ha lesz rá igény! Ha nem, akkor megtartom magamnak. Ne vegyétek komolyan, vicc volt ám. Bár szokták mondani, hogy nincs humorom szóval lehet ezzel máskor nem próbálkozom ilyennel.
Lőrincz L Lászlót tudjátok követni a Facebookon és hivatalos írói oldalán. A bejegyzésben megjelenő képeket köszönöm szépen Szűcs Judit fényképésznek. Tőle további képeket láthattok a Facebook oldalán illetve a honlapján.

!!!!NYEREMÉNYJÁTÉK!!!

Nincs más dolgotok, mint kitölteni a Rafflecopter dobozt. Csak egy pár egyszerű kérdésre kell válaszolni. Ha feliratkoztok törzsvendégnek a blogon, vagy nyomtok egy tetszik gombot a Facebook oldalra, azt nagyon megköszönöm, viszont nem kötelező. Fentebb említettem, hogy dedikáltattam 3 könyvet, amit most ki fogok köztetek sorsolni. Ez a három könyv pedig Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér, Leslie L. Lawrence: A vérfarkas éjszakája és Lőrincz L. László: A nagy mészárlás, így 3 nyertes lesz.  A játék április 29 május 7 között él! Mindenkinek sok szerencsét!
Csak magyarországi címre postázok, és a nyerteseknek 72 óra áll a rendelkezésükre, hogy jelentkezzenek!

a Rafflecopter giveaway

2017-04-28

Interjú F. Kosztyu Violával


Volt szerencsém elolvasni A Lorenát az írónő jóvoltából, amiről nemrég bejegyzés is készült. Most pedig következzen az interjú, hogy kicsit Violát is jobban megismerjétek, ne csak az írását.

Mesélj kicsit magadról. Tudom, hogy anyuka vagy, gondolom, ez a legtöbb idődet kitölti. Mit csináltál mielőtt anya lettél, mit csinálsz szabadidődben, mennyi időd van az írásra?
Forrás: Instagram
Valóban, a két kicsi lány szinte minden időmet igényli és természetesen meg is kapja. :) Mivel a kisebb még csak egy éves, így itthon vagyok vele és élem a kisgyermekes anyukák hétköznapi, ám semmiképpen sem unalmas életét. Egyébként magyar műveltségterületes tanító vagyok, mielőtt gyesre jöttem, egy önkormányzat által fenntartott családi napközit vezettem, emellett a helyi könyvtárban dolgoztam. Azóta elköltöztünk onnan, ha a kislányom óvodás lesz, iskolába vágyom, nagy osztályt, sok gyereket vágyom tanítani.

Nagy könyvmoly vagy, és úgy vettem észre, hogy minden műfajban szoktál olvasni. Melyik az a műfaj, amit mégis a legközelebb érzel magadhoz és miért?
Nagyon nehéz kérdés, mert amellett, hogy szívesen bújok ifjúsági regényeket, romantikusokat, fantasykat, disztópiákat, mégis mindig visszahúz a szívem a klasszikusok felé. Kedvelem az orosz irodalmat, kedvencem például Dosztojevszkij, Gorkij, Tolsztoj és mindig odafigyelek arra, hogy legyen az éves olvasmánylistámban legalább néhány könyv magyar költőktől, szívesen szánok időt például Adyra, Pilinszkyre, de Kosztolányi műveit is előszeretettel olvasom újra.

Két kislányod van (Lili 3 éves, Fanni 1 éves), őket is próbálod már ilyen kis korban a könyvek szeretetére nevelni? Ha igen, hogyan?
Hihetetlenül vártam már, hogy abba a korba lépjen Lili, amikor aktívan molyolhatunk. Már a kezdetektől olvasok nekik, mindketten lapozgatnak koruknak megfelelő könyveket. Fanni még nem figyel oda a mesékre, viszont leporellókkal, mondókás könyvekkel sokáig fenn lehet tartani a figyelmét. Lili már maga igényli a mesét minden nap, nem csak elalváshoz, hanem napközben is. Szeptember óta óvodás, azóta könyvtárba is járunk, ő választja ki a könyveket, én pedig elmondom, hogy korának megfelelőt választott-e. :) Saját könyvespolcuk is van, külön-külön, amit az édesapám készített nekik, ahogy az enyémeket is rendszeresen ő rakja össze.

Mi inspirált arra, hogy elkezdj írni?
Nem is tudok visszaemlékezni, de amióta írni tudok, azóta találok ki történeteket. A legelső ilyeneket első osztály végén írtam, amikor megmaradt a füzeteimből néhány üres oldal. Tizennégy évesen versekkel próbálkoztam, de néhány év után rájöttem, nem az én pályám, most meg már egyenesen tudom, hogy borzalmas, ha valamit rímekkel szeretnék papírra vetni. :) Főiskolás koromban írtam kisebb prózákat az iskola lapjába, az ottani pozitív visszajelzések sarkalltak arra, hogy ezen az úton haladjak tovább.

Mondj pár érdekességet a Lorena könyvedről. Mikor írtad, kik bíztattak a megírására, tapasztalatok írás közben?
Tizenhét vagy tizennyolc éves voltam, amikor elérkezett az ideje annak, hogy lemondjak a versírásról. Ekkor fogtam bele Lorenába, szerettem volna valami könnyedet írni a középiskolás korosztálynak. Ha most írnám első regényemet, valószínűleg Lorena nem születne meg. Érzem a hibáit, annak ellenére, hogy valamennyit javítottam rajta most, felnőtt fejjel, de mégis az első, így nem szerettem volna, ha feledésbe merül. Nem tervezek hosszabban időzni az ifjúsági regények világában, úgyhogy ebben a műfajban valószínűleg Lorena marad az egyetlen.
Édesanyám biztatott, kifejezetten szereti a könnyed történeteket, így talán kicsit neki is szerettem volna kedveskedni a történet befejezésével.

Ha érzed a hibáit a Lorenának, miért nem írtad át, hogy jobbnak érezd? Vagy szeretted volna megtartani nagyjából az eredeti, amit 17-18 évesen írtál, hogy később tanulj a hibáiból?
Ahogy írtad, szerettem volna nagyjából az eredetit megtartani, bár így is át lett írva. Így van viszonyítási alapom, hogy honnan fejlődök, ha fejlődök. :) Illetve voltak még más okok is, amiket itt nem írnék le, de a lényeg, hogy nem volt sajnos lehetőségem hosszabb időt tölteni az átírásával.

A Lorena az első saját regényed, előtte pedig jelent már meg antológiád a 100 magyar baka és a Fegyvert s vitézt éneklek kötetekben. Melyik megírását érezted könnyebbnek?
Egyértelműen Lorena volt a könnyebb, bár jóval időigényesebb. Könnyed regényt írni egyszerűbb, mint összerakni egy novellát, amit az ember komolyabbra tervez. Éppen ez az oka annak is, hogy a novelláimra sokkal büszkébb vagyok.

A Lorena egy üde olvasmány, ami a tinédzserekről szól. Kicsit a saját élményeid érzéseid is beleírtad, vagy teljes mértékben fikció?
Bőven tartalmaz saját élményeket. Amikor megírtam, akkor még csak a személyiségemet vittem bele a történetbe, később, a kiegészítésnél, javításnál már megtörtént dolgokat is a cselekménybe. A hullócsillagos jelenet például a férjem és köztem megtörtént, még a kapcsolatunk elején. Egyébként ahogy Lorena, úgy én is kilógtam mindig a sorból, Rockmaratonra jártam, hozzáteszem, egyedül az osztályból, mégis jól kijöttem a „másik csapattal” is.

Dolgozol most újabb történeten? Ha igen, elárulsz róla pár információt? Ha ne, tervezed, hogy a közeljövőben szeretnél valami újabb könyvet megjelentetni?
Egy disztópián dolgozom éppen, amelyet trilógiának tervezek. Az első résznek már a végén járok. Elöljáróban egy titkot meg is osztok: a férjem rendszergazda, az ő munkája ihlette a történetet, az informatikai részeknek megírásában pedig nagyon sokat segített, rengeteg útmutatást nyújtott a számítógépek külső és belső tulajdonságait illetően. Már most összeszedettebbnek, logikusabbnak látom, mint Lorenát, bár rengeteg időt és energiát fordítottam már rá. Sok mindennek utána kell néznem, és mivel sokszor hetekig nincs rá időm, gyakran vissza kell olvasnom. Így, hogy a végén járok, már könnyebb ott folytatni, ahol abbahagytam, azonban amíg még nem alakultak ki a karaktereim személyiségei, nehéz volt visszazökkenni a napi teendők után.
Köszönöm szépen! :)

Én köszönöm szépen ezeket a kielégítő válaszokat!Izgatottan várom az újabb regényed érkezését.
Violát tudjatok követni Facebookon, hivatalos írói blogon és Molyon. A másik világ blogon értékeléseket, könyvajánlókat és egyéb könyves bejegyzéseket olvashattok tőle. A Lorenát pedig ITT tudjátok megrendelni.

2017-04-27

Könyvfesztivál, ahogy Ti láttátok - 2017


Idén 24. alkalommal rendezték meg a Nemzetközi Könyvferstztivált a budapesti Millenárison. A könyves buli április 20-23 között zajlott és akik ott voltak rengeteg élménnynel gazdagodtak. Sajnos én nem voltam jelen, mert kisebb fiam születésnapját ünnepeltük, viszont találtam pár nagyon rendes embert, aki megosztotta élményeit a fesztivállal kapcsolatban. Most az ő rövid összefoglalót olvashatjátok. Köszönöm szépen a részvételt Ashely (Ashley értékel blog), Biry (Biry gondolatai blog, Hikari (Írásaim tárháza blog), Helena Evermoor (Ana blogja), Nemes Henrietta (Book of Dreamer blog), Juhász István (Juhász István P. írói oldala). Nélkületek nem jött volna létre ez a bejegyzés!

Ashley élményei:

Ash ezekkel a kincsekkel gazdagodott
„Csináltam csini névtáblákat, amiknek nagyjából semmi hasznuk nem volt, lévén, hogy Hikarit mindenki felismerte szerény személyemet meg alig pár ember, de ezt már megszoktam :) Tulajdonképp a fél életem a Fumax standnál töltöttem, mert egyszerűen gyerekek...HATALMAS hangulat volt! Annyit nevettünk, ők persze munka közben, én meg csak ott trollkodtam. Hatalmas csapat, teli humorral, szóval így tényleg érződött, hogy totál mások, mint a többi kiadó. Talán az egyetlen olyan stand volt, ahol eszméletlen a hangulat, és talán ezért is állt mindig nagyobb sor.
Lényeg a lényeg, hogy csupa-csupa kedves ember, már nem is zavart annyira a tömeg. Sikerült megismerkednem rengeteg íróval, mind nagyon-nagyon szeretnivalóak, kedvesek, szóval TI akik tartotok az ilyenektől: CSAK NYUGODTAN.
Bezsebeltem rengeteg dedikált könyvjelzőt, szám szerint, azt hiszem: nyolcat.
Két könyvet dedikáltattam a helyszínen, és több, mint tízzel jöttem haza :)

Durva, mi?”
A beszámoló többi részét ITT olvashatjátok.

Biry élményei:


Biry jól feltankolt! Bár van rá mentsége.
„Húúú, nos, ilyen még nekem sem volt, hogy 2 napot is kint vagyok a Feszten, pedig nem laktam eddig sem messze tőle, azonban az idén a szombati nap közösségi eseményei miatt úgy terveztem, hogy aznap nem fér bele a vásárlás és a találkozók bonyolítása is egyszerre... Valamint drága Druszám, @Riszperidon is itt aludt nálunk a Feszt ideje alatt!
Csodálatos két nap volt, viszont a végére azt sem tudtam, hogy fiú avagy lány vagyok, csak ülni tudtam és nézni kifelé a fejemből. :D Ma délutánra tudtam kiizzadni magamból a karcokat, úgy, hogy azt még vállalható is legyen :) Nagyon örülök neki, hogy ennyi mindenkivel sikerült találkoznom, szuper élmény volt, ami még a könyvek okozta csalódásomat is megszüntette :) Puszilok mindenkit! Remélem júniusban folyt.köv. tudtommal még nagyobb körben :)”
Biry további élményeit ITT olvashatjátok.

Hikari élményei:
Hikari csodás kincseket kaparintott meg
„Szépen elértünk a Millenárisig bár, amikor valami kajás rendezvényt tálaltam meglepődtem, de megtálaltuk a megfelelő helyszínt végül, semmi vész.
Kicsit leesett az állam az embertömeget látva.
Körbenézéssel kezdtünk de körülbelül 10 perc után attól féltem, hogy valaki rám esik és levegő se nagyon volt, szóval ki kellett jönni.
Megfordult a fejemben hogy ennyit nem ér húzzunk haza.
Maradtunk.
Ezután lett egy kis mélypont, leültünk ebédelni, meg rendbe raktuk azt a hatalmas adag könyvet, amit beszereztünk.
Mint, derült égből villámcsapás megjelent egy kész égimeszelő alias „Szia, Hikari, Sol vagyok” Oké, visszavonom, nem égimeszelő, csak én vagyok pici; meg totálisan zavarban voltam, azért irányítottam Ash-hez. Levandra, örülök, hogy téged is megismertelek élőben.
A Feszt röviden: eszméletlen.
Hosszabban: tömeg, tömeg, könyvek, tömeg, dedikálások, találkozások.
Igazi élmény, egyszer mindenkinek el kell menni.

A következő nagy esemény a Könyvhét júniusban, ha minden igaz ott leszünk, névtáblástól mindenestől.”
Még több élmény olvasható Hikaritól ITT.

Nemes Henrietta élményei:
Henrietta is remek könyveket választott
„Ha tehetitek, jövőre ti is látogassatok el mindenképpen. Aki meg ott volt, szívesen várom a beszámolóját. A poszt zárásaként pedig pár pontban összeszedtem nektek, hogy érdemes készülni egy könyvfesztiválra. :) 1. Vigyél elég pénzt. Igen, még annál is többet. Be fog szippantani az egész, és mivel nem vittél eleget, ott fogsz állni 30 percig két könyv között, mint bálám szamara. A legfontosabb tapasztalat. 2. A könyvkiadók ilyenkorra időzítik az összes nagyobb írótól a megjelenéseket, szóval vissza az első ponthoz, ha átugrottad. Figyellek! 3. Érdemes minden standhoz ellátogatni, hiszen nem csak az ismertebb könyvkiadók vannak kint. Sok érdekességet lehet összelapátolni aprópénzért. 4. Mire vágigjárod az egészet, olyan izomlázad lesz, hogy utána fél napig fel sem tudsz kelni. Ez is saját tapasztalat. 5. Az élmény egy életre elkísér. És még mindig keresem azt a lányt, aki megdicsérte a felsőmet!”
Valóban csini volt a felső, ha valaki kíváncsi rá megnézheti és a beszámoló további részét is elolvashatja ITT.

Juhász István élményei:
Pityu sem tétlenkedett! Rengeteg könyvet zsebelt be.
„Az első napra sikerült elkérnem magam a munkahelyemről. Amilyen szerencsétlen flótás vagyok, idén is kifogtam az esőt és a szelet. Mondjuk tavaly nem volt olyan hideg, hogy előbányásszam a vastag frottír zoknit meg a bakancsot. Most viszont igen. Tegnap havazott, bakker!
Még a kipakolászós résznél értem oda, de azért a Könyvmolyképző standjánál sikerült megvennem Marie-Aude Murail legújabb művét, a Tartós hullámot. Eredetileg ezt az egy könyvet szerettem volna csak megvásárolni ezen a kiruccanáson, deee… Hagyjuk! :D
Ezt követően barangolásba kezdtem, szerintem a biztonságiak nem tudtak hova tenni, hogy egyik végéből a másik végébe megyek állandóan a háznak, de hát ha mindenki pakolt, és nem tudtam prospektusokat se csóringálni, akkor mi mást csinálhattam volna? Kóvályogtam, mint egy szellem. Ja, és közben leadtam a 2017-es Libri díjra is a szavazatom, amiért kaptam mindenféle csecsebecsét, mint például Libris ceruzát meg noteszt. Zsíroskenyér, egyre több könyves cuccom van, ami nem könyv!
Összegzés:
– okosabban vásároltam, mint tavaly,
– nem léptem túl a 10.000 forintos keretemet (9.100-at költöttem),
– jófejek a kiadók munkatársai (legalábbis akikkel kommunikáltam),
– folyamatos társaság nélkül nem olyan izgalmas (tavaly egész nap volt valaki, akivel császkáltam és sirattuk együtt a pénztárcánkat),
– a prospektusok nehezebbek, mint a könyvek,
– BP-n nem akarok lakni,

– több iPhone-t láttam a metrón, mint egész életemben (oké, nekem is az van, de régi).”
Pityu teljes beszámolóját ITT olvashatjátok.

Helena Evermoor élményei:
Helena Evermoor csodás könyvekkel gazdagodott
„Tavaly közel sem fájt ennyire a búcsú. Olyan jó volt a hangulat egész héten, hogy azt elmondani is nehéz.
Kezdődött ott, hogy kimentem délután kettőre Tavi Kata dedikálásra, aztán rá egy órára Csendes Nóráéra. Mind a kettő fantasztikus volt és akkor még bele sem gondoltam, mi vár ránk hamarosan. Pakolás, zárás. Nehéz volt ezt így felfogni abban a percben, viszont megnyugtatott a tudat, hogy Kildara rendezvényeken és Könyvhéten még találkozok velük. Nagyon élveztem és várom a Könyvhetet.”
Helena Evermoornak sikerült minden nap kicsit kijutnia a Könyvfesztiválra, ami miatt irigylem is. Nagyon sok élményt gyűjtött össze, de ő is a Fumax körül érezte jól magát. Az egész beszámolóját ITT olvashatjátok

Én levontam a konklúziót ezekből a beszámolókból, hogy nekem is egyszer el KELL mennem erre a szuper könyves eseményre! Ami pedig a legjobb tapasztalat, hogy a Fumax és a Főnix standnál jó a hangulat! Ezt mondjuk tapasztaltam tavaly a Könyvhéten, mikor elkapott pont ott a nagy zuhé. Remélem, jövőre egy héttel előbb vagy később rendezik, mert fiam április 21.-én született így az a hétvége általában az ünneplésé. Viszont jó lenne egyszer eljutni, és a saját élményeimről beszámolni.

2017-04-26

Top5Wednesday – Tőlük olvasnék még



Réta blogját a HaBár, a könyves kocsmát olvasgattam, és nagyon megtetszett a Top5 Wednesday rovata. Utána is kérdeztem, hogy mi is ez. Nagyon készségesen elmondta, mert én nem nagyon vagyok otthon a Goodreadsen, így néhány instrukció után képes voltam csatlakozni a csoporthoz, ami alapján működik ez a T5W dolog. Ezt Ti is meg tudjátok nézni EZEN a linken. A héten azt az 5 írót fogom bemutatni, akitől egy vagy kevés könyvet olvastam, de még szívesen olvasnék tőlük. A sorrend random, ahogy éppen eszembe jutnak.

Julia Lewis Thomson
Tudom még csak egy könyve jelent meg, de idén jön Maxim könyve a Többek szerint!!! *örömtánc* Nagyon remélem, hogy a továbbiakban pedig más sok - sok történetet kapunk majd tőle.

Colleen Hoover
Annak ellenére, hogy sok könyve jelent meg, nekem eddig csak a Szívcsapás sorozathoz volt szerencsém, azt is végigbőgtem. Ezek után pedig úgy érzem, hogy olvasnom kell még tőle! Persze a Reménytelen sorozat is ott csücsül a végtelen hosszú várólistámon valahol és jó lenne el is érni addig.

Hajdú-Antal Zsuzsanna
Igen, még egy első könyves írónő. Viszont szeretem, mikor egy olyan regényt kapok elsőre, hogy utána úgy érezzem, hogy akarok még több történetet olvasni az illetőtől. Zsuzsi pedig tipikusan ez a fajta írónő. Azóta pedig, mióta pedig bejelentette a Facebook oldalán, hogy belekezdett a Léggömbök második részébe még jobban érzem ezt a késztetést.
Kendare Blake
Imádom a Vérbe öltözött Anna sorozatát, viszont sajnos csak ezek a könyvei jelentek meg magyarul. Jó lenne, ha az egyik kiadó gondozásába venné a többi megjelent írásait és magyarul is kiadásra kerülnének.

Jennifer Niven
A Veled minden hely ragyogó könyve nálam nagy favorit így természetes, hogy szeretnék még olvasni tőle. Nézegettem, hogy milyen könyvei jelentek meg eddig és a Holding Up the Universe nagyon felkeltette a figyelmem. Remélem, hogy a Maxim felfigyel erre a könyvére is.

Nektek kik azok az top5 írók akiktől még szívesen olvasnátok?